Blog

Çevre Dostu ve Bitkisel Bazlı Diyetler için İdeal Yağ; Malezya Palm Yağı

Çevre uzmanları sığır eti, domuz ve kümes hayvanı üretimini ormansızlaşmanın başlıca etkenleri olarak tanımlıyor. Bazı Amerikalıların bitkisel baz ağırlıklı diyetlere geçmesinin sebeplerinden biri de budur. Bütün sebzeler, meyveler ve tahıllar arasında Malezya palm yağı sağlıklı olması ve çevresel faydalarından dolayı özellikle savunulmaktadır. İşte sertifikalı sürdürülebilir Malezya palm yağının başparmakları havaya kaldırtmasının sebepleri:

  • Palm yağı GDO’suzdur. Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu bitki bazlı yiyecek genetik mühendisliği tarafından üretilmektedir. Fakat Malezya Palm yağı her zaman GDO’suzdur. Çoğu GDO’suz üründe Malezya Palm yağının tercih edilmesinin sebebi işte budur.
  • Palm yağı sürdürülebilir şekilde üretilen bir yağdır. Palm yağı Dünya’daki en verimli bitkisel yağdır. Malezya yağ palmi tarlalarının bir dönümü, soya fasulyelerinden 11 kat, ayçiçeklerinden 10 kat, kanolardan ise 7 kat daha fazla yağ üretmektedir.
  • Palm yağı doğadaki en zengin E vitamini tokotrienolleri kaynağıdır.
  • Palm yağı saf ve sağlıklıdır.
  • Palm yağı doğal olarak trans yağı içermez. Malezya palm yağı, yemek endüstrisi tarafından trans yağı içeren kısmi hidrojenize edilmiş yağlara sağlıklı bir alternatif olarak kullanılmaktadır.

Kaynak: https://www.palmoilhealth.org/nutrition/malaysian-palm-oil-ideal-eco-friendly-plant-based-diet/

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • MPOC ISTANBUL cevap

    5

    26 Ekim 2018 , 10:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir