Blog

Çocuk aperatifleri, Malezya Palm yağı ile besleyici bir destek sağlıyor

Anne-babalara iyi bir haberimiz var: Çocukların atıştırmalıkları artık daha sağlıklı. Yıllardır paketli bisküviler, çikolatalar, şekerlemeler çok büyük miktarlarda şeker ve sağlıksız trans yağlar içeriyordu. Üreticiler artık bu vazgeçilmez çocuk ürünlerinde daha sağlıklı ve doğal malzemeler kullanmaya başlıyor. Malezya palm yağını da malzemelerin arasında daha sık görmeye başlamanız da bu yüzden. Hem küçük hem büyük üreticiler bu kalp sağlığına faydalı tropikal yağı kısmi hidrojene yağların yerine tercih etmeye başladı. Yapılan araştırmaya göre kısmi hidrojene yağ tüketimini düşürmek yılda yaklaşık 20.000 kalp krizini önlemeye yardımcı oluyor.
Palm yağı nedir?
Palm yağı palm ağacının meyvesinden elde edilen bir yağdır. Bu meyveden 2 farklı yağ üretilir. Zeytinyağı üretiminde kullanılan presleme yöntemiyle meyveler ezilir ve bu besin değeri yüksek yağ elde edilir. Çok yönlü kullanıma olanak veren palm yağı hem yemeklerde hem de tatlılarda kullanabilir. Gıda ürünlerinin yanı sıra sabun, kozmetik ürünleri ve deterjanlarda da bulunan palm yağı GDO’lu değildir.

Palm yağı kanola, soya, mısır, ayçiçek gibi diğer yağlara oranla daha az miktarda omega 6 yağ asidi içerir. Uzmanlar, yağ asidi tüketimini dengeli hale getirmenin tehlikeli bir inflamasyon durumuna karşı güçlü bir savunma oluşturduğunu belirtiyor.
Palm yağı aynı zamanda doğadaki en zengin E vitamini kaynağı. E vitamini beyin, cilt ve karaciğer sağlığını destekler.

Üreticilerin palm yağını tercih etmesinin sebebi yüksek kalitesi, çok yönlü kullanımı ve çevreye zarar vermemesidir. Ayrıca dengeli bir doymuş-doymamış yağ oranına sahip olduğundan bozulmaya karşı doğal olarak dayanıklıdır. Doğal formu olan yarı katı haldeyken, sağlıksız bir yöntem olan hidrojenasyon işlemine ihtiyaç duymaz.

Kaynak: Palmoilhealth

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • MPOC ISTANBUL cevap

    5

    31 Mayıs 2017 , 04:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir