Blog

GDO’suz Malezya Palm Yağı Doğal Yemek Özlemimizi Gideriyor

Market müşterilerinin gözleri artık doğal malzemelerle yapılmış ürünleri arıyor ve ürün etiketlerinde bu içeriklerin açık bir şekilde belirtilmesini istiyor. Bu durum, Amerika Birleşik Devletleri’nin genetiği değiştirilmiş maddeleri içeren ürünlerin etiketlenmesi zorunluluğunu getiren bir yasa çıkarmasına yol açmıştır. Bazı üreticiler bu yasadan sonra ürünlerindeki mısır yağı, soya fasulyesi yağı ve kanola yağını; sertifikalı sürdürülebilir Malzeya palm yağı ile değiştirmişlerdir. Palm yağı tam olarak müşterilerin arzuladığı şeyi karışılıyor: Doğal, besleyici ve %100 GDO’suz yenilebilir bir yağ.

İşte bu sağlıklı yağ hakkında bilmeniz gereken her şey:

Palm yağı meyveden elde edilir. Palm yağı, genetiği değiştirilmemiş palm ağacı Elaeis guineensis’ten üretilmektedir. Bu ağacın meyvesinin işlenmesi ile, E vitamini ve antioksidan bakımından zengin, saf ve kırmızı bir yağ elde edilir. Ayrıca Palm yağı doğal olarak trans yağı içermeyen bir yağdır.

Bütün Malezya palm yağları GDO’suzdur. Palm ağaçları Tropikal Kuşak’ta yıl boyunca yetişir ve bol miktarda yağ bakımından zengin meyve üretir. Çoğu palm ağacı 25 seneden daha uzun bir süre meyve vermeye devam eder.

Palm yağı nesillerdir Dünya çapında kullanılmaktadır. Palmyağı Dünya’da en yaygın olarak tüketilen bitki yağıdır.

Kaynak: https://www.palmoilhealth.org/nutrition/non-gmo-palm-oil-helps-satisfy-craving/

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • MPOC ISTANBUL cevap

    5

    5 Ekim 2018 , 14:22

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir