Blog

Kırmızı Palm Yağı Kullanımı

Adından da anlaşılacağı gibi kırmızı palm yağının parlak kırmızı bir rengi vardır. yüksek miktarda farklı besin öğeleri sunar. Beslenme alanında makalelerin yayınlandığı SmartPublications’a göre, “kırmızı palm yağı diğer yağlara nazaran daha çok antioksidan ve E vitamini” içerir. Bu da yaşlanmayı geciktirme, kanserle ve kalp hastalıklarıyla mücadelede yardımcı olur. Dünyanın çeşitli bölgelerinde mutfaklarda yaygın olarak kullanılan bir yağdır. Pek çok yemekte kullanılabilir zira yüksek ısılara maruz kaldığında dahi dayanıklılığını korur.

Kullanımı

  1. Kırmızı palm yağıyla pişireceğiniz yiyecekleri rengine göre seçin. Tatlı patates, balkabağı, pancar ya da biftek gibi koyu renkli yiyecekler; patates püresi, yumurta gibi açık renkli yiyeceklere oranla palm yağının parlak kırmızı rengini daha iyi kaldıracaktır.  Bu yiyecekleri kullanmamanızı gerektirecek estetik bir sebep de yoktur. Hatta sade renklerdeki bu yiyeceklere yaratıcılığınızı kullanarak renk katabilirsiniz.
  2. Kırmızı palm yağını hafif sert, tuzlu bir tadı kaldırabilecek yiyeceklerle kullanın. Bu tuzlu tadı sebebiyle, tatlılardan ziyade tuzlu yiyeceklere daha çok yakışacaktır. pancake gibi tatlı yiyeceklerdense balık, et ya da kızartmalarda daha iyi sonuç verecektir.
  3. Yemeklerinizi mümkün olduğunca düşük ya da orta ateşte pişirin. kırmızı palm yağı her ne kadar ısıya diğer yağlara nazaran daha dayanıklı olsa da pişirme esnasındaki yüksek ısılara maruz kaldığında içeriğindeki antioksidanların bir miktarını kaybedecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir