Blog

Kızartmalarda Palm Yağı Kullanımı

Kitabımızda öncelikle palm yağı ürünlerinin kızartma kullanımı özelliklerine, sonra da hem mutfaklarda hem de sanayide etkili kızartma yöntemlerine dair bilgiler bulunuyor. Palm yağı kullanımının teknik literatürüne değinildiği gibi, Malezya Palm Yağı Kurulu ve diğer kurumların yürüttüğü sayısız deney sonucu elde edilen veriler de sunuluyor.

Yiyeceklerin kızartılmasında kullanılan yağ, tüketim esnasındaki kalitede ve raf ömürlerinde önemli bir rol oynar. Kızartma yağı kalitesinin değişmesiyle oluşan farklı ölçmek için kapsamlı bir metodoloji geliştirilmiştir.

Teknik literatürün yorumlandığında, gıda bilimadamlarının zamanla palm yağının kızartma performansının diğerlerine kıyasla daha tercih edilebilir olduğunu ve palm yağının üretimde pek çok farklı şekilde kullanılabileceğini gösteriyor.

Kızartmalarda kullanılan palm yağı ürünlerinin global düzeyde hacmine dair bilgiler toplanmaya çalışıldığında, rakamlar kızartma yönteminin muhtemelen palm yağının gıda ürünlerinde kullanımında en yaygın yol olduğunu gösteriyor.

İndirmek için tıklayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir