Blog

Malezya Palm Yağı Endüstrisi ve Yaban Hayatı Koruma Uygulamaları

Malezya’nın onlarca yıldır sorumlu palm yağı üretiminde tanınmış bir lider olduğunu medya sonunda fark etti! Kısmen Malezya palm yağı endüstrisi tarafından finanse edilen birçok girişim, çevre odaklı birçok yayın da dahil olmak üzere dijital ve basılı dergilerde ve haber sitelerinde yer aldı.

Malezya’nın palmiye yetiştiriciliğine yönelik dengeli yaklaşımı, çiftçileri destekledi, ülkenin çevresini ve vahşi yaşamını korudu ve daha güçlü bir ekonominin kurulmasına yardımcı oldu.

Wild Animals in Wild Land ve The Good Men Project gibi kuruluşlar, ülkenin çevreye olan bağlılığını övdü. 1992 Rio Dünya Zirvesi’nde Malezya, topraklarının en az yarısını orman örtüsü altında tutma sözü verdi ve Malezya büyük bir küresel palmiye yağı üreticisi olurken bu sözünü tuttu.

CharityPaws gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar, Malezya palm yağı endüstrisinin vahşi yaşamı koruma kuruluşlarına finansal desteği nedeniyle Malezya sertifikalı sürdürülebilir palm yağı kullanımını teşvik ediyor. Charity Paws, “Sürdürülebilir palm yağı kullanan markaları desteklediğinizde Malezya yağmur ormanlarında yaşayan hayvanların korunmasına yardımcı oluyorsunuz” diyor.

Elephant Journal, Malezya’da tarım ve vahşi yaşamın bir arada var olduğunu bildirdi: “Ülkenin ormanlık alanlarının %50’sinden fazlasını koruyan katı yasaları ve ulusal olarak zorunlu tutulan sürdürülebilir palmiye yağı sertifikasyon programı sayesinde, Malezya, vahşi yaşam ve ekonomi arasındaki hassas dengeyi özenli bir şekilde yönetiyor.”

Kaynak: https://www.palmoilhealth.org/whats-new/the-malaysian-palm-oil-industry-supports-wildlife-conservation-practices/

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir