Blog

Malezya Palm Yağı Endüstrisi

İlk olarak 1980’lerde Malezya’ya süs bitkisi olarak tanıtılan Elaesi Guineensis –palm yağı ağacı-, şimdilerde Malezya’da tarımsal ürün lideridir. Yağ palmi meyvesinden elde edilen Malezya Palm Yağı, hem düşük maliyetlidir, hem de gıda ve diğer tüketim ürünlerinde kullanılabilen bir içerik olarak çok yönlüdür.

Malezya palm yağı endüstrisi, yüzlerce kırsal yerleşim bölgesinin kalkınmasına öncülük ederken, aynı zamanda kurumsal ve şahsi vergileri ile devletin eğitim, sağlık ve altyapı hizmetlerini gerçekleştirmek için kullandığı gelirlerin de ana kaynağını oluşturmaktadır. Malezya palm yağı endüstrisinin ekonomik katkısı hem büyük bir gelir kaynağı oluştururken hem de binlerce işçiye geniş istihdam olanakları sağlamaktadır.

Malezya palm yağı ensdüstrisinin genişliği ve önemi sadece iç ekonomiye bakılarak anlaşılamaz. Çünkü etkisi iç ekonomide olduğu gibi, küresel olarak da dalgalanmaktadır.

Malezya palm yağı endüstrisi bugüne kadar elde ettiği başarıyı, fiziksel ve entelektüel katkıları ile kendilerini bu endüstriyi bugün olduğu yere getirmeye adamış kadın ve erkeklere borçludur. Farklı köken ve kültürlerden gelen bu insanlar, uzun yıllar boyunca gelişmeye devam edecek olan bu endüstrinin belkemiği olarak kalacak olan insanlardır.

Palm yağı, içeriğinde trans yağ asitleri ve kolesterol bulundurmazken, vücudunuzdaki iyi kolesterol ve HDL seviyesini arttırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca yüksek oranda antioksidan ve Vitamin E içermektedir. Bu yüzden özellikle de sevdikleriniz ve yakınlarınız için yemek yaparken, içiniz rahat bir şekilde palm yağını kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir