Blog

Malezya Palm yağının faydalarını biliyor musunuz ?

Dünya genelinde en çok üretilen bitkisel yağ grupları arasında ikinci sırada bulunan palmiye yağının büyük çoğunluğu Malezya, Endonezya ve Kolombiya ülkeleri tarafından üretilip müşteriye ulaşmaktadır.
Hurma yağı ağacından elde edilen palmiye yağı aynı zamanda hurma yağı olarak da bilinmektedir. En zengin karoten kaynağı olarak kabul edile palmiye yağının sağlığa bin bir faydası bulunmaktadır. Palmiye yağının yararları nelerdir? Palmiye yağı hangi sağlık problemlerine şifa olur?

İşte yanıtları:

Palmiye yağı %10 çoklu doymamış, % 40 tekli doymamış ve % 50 doymuş yağ asitleri olmak üzere bütün yağ türlerinin bileşimini oluşturmakta ve trans yağ asitleri kesinlikle içermemektedir. Hidrojene olmayıp tamamen doğal olma özelliği taşıyan palmiye yağı sıcaklık ve hekzan gibi çözücülerle işlenmemiş olduğu gibi, pişirme esnasında da hiçbir şekilde değişikliğe uğramamaktadır.Palmiye yağının sağlığa olan faydalarından bahsedecek olursak, hazmı ve sindirimi kolaylaştırır, kalp lipidlerini iyileştirir, HDL (yararlı kolesterol) kolesterolün artmasını sağlar.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir