Blog

Mutfakta Malezya Palm Yağı

Malezya Palm Yağı bütün aşçıların mutfakları için harika bir malzemedir. Palm yağı diğer yağların aksine, yüksek ısıda bozulmaz veya besin değerini kaybetmez. Palm yağının yüksek dumanlaşma noktasına sahip olması onu gril, kızartma ve sote yapımında zeytin yağından daha akıllıca bir tercih haline getirir. Ayrıca doğal tadı palm yağını fırın yemeklerinde, patates salatalarında ve makarnalarda tereyağından daha iyi bir alternatif yapar.

Palm yağının yanmaya ve dumanlaşmaya başladığı dumanlaşma noktası, sağlığınız için faydalı olan diğer yağlara kıyasla çok daha yüksek bir derece olan 450 fahreneittır. Zeytinyağı 380 fahreneit derecede dumanlaşmaya başlarken, Canola yağı 400 fahreneit derecede, Hindistancevizi yağı ise 347 fahreneit dercede dumanlaşmaya başlar.

Palm Yağı ile Pişirmek için Daha Fazla Sebep

Palm yağı GDO’suz, dengeli ve ultra besleyicidir. Trans yağ içermeyen palm yağı, neredeyse eşit oranda doymuş yağ ve doymamış yağ asidi içerir. Vücutta ise genellikle doymamış yağ gibi davranır. Palm yağının kolesterol seviyenize neredeyse hiçbir olumsuz bir etkisi yoktur. Ayrıca palm yağı zengin bir E vitamini tokotrionelleri kaynağıdır. Güçlü bir antioksidan olan bu yağ sizi kronik hastalılardan korurken, yaşlanma sürecinizin de yavaşlamasına yardımcı olur.

Kaynak

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir