Blog

Neden Malezya Palm Yağı?

  • Malezya palm yağı sağlığınız için daha iyi

Malezya palm yağı doğal olarak trans yağ asitleri içermez. Soya ve kanola yağları gibi geleneksel hidrojenilize edilmiş yağlara sağlıklı birer alternatiftir. Palm yağı, beyin ve kalp dostu vitamin E tokotrienolleri açısından doğanın en zengin kaynağıdır. Antioksidan zengini palm yağı, dengeli yağ asidi profiline sahiptir ve kan kolesterolüne etkisi nötrdür. Ayrıca kırmızı palm yağı pro-Vitamin A karotenoidleri açısından oldukça zengin bir kaynaktır.

  • Malezya palm yağı çevre için daha iyi

Palm yağı, en verimli yağ mahsülüdür. Diğer çoğu yağ mahsülünden farklı olarak palm ağacı, 25 seneden daha fazla süre boyunca meyve vermeye devam eder. Malezya’da palm yağı sadece yasal tarım arazileri üzerinde, İyi Tarım Uygulamaları’na (Good Aglicultural Practices) uygun olarak üretilir. Malezya ülke topraklarının %50’sinden fazlası zorunlu orman alanlıklarıdır.

  • Malezya palm yağı pişirme için daha iyi

Palm yağı, yüksesk sıcaklıklarda stabildir ve bozulmaya karşı dayanıklıdır. Besleyicilik açısından dengeli olan bu yağ, yiyeceklerin kendine özgü tadını korumasında yardımcı olur ve kızartma sırasında yiyeceklerin içine emilme oranı daha düşüktür. Palm yağının sıvı fraksiyonu palm olein, dünya çapındaki şeflerin ortak pişirme yağı tercihidir.

  • Malezya palm yağı vahşi doğa için daha iyi

Malezya palm yağı endüstrisi 90 yıldan daha fazla süredir sorumlu plantasyon uygulamaları ile desteklenmektedir. Malezya palm yağı endüstirisi vahşi yaşam ve biyolojik çeşitliliği korumaya kendini adamıştır. Malezya Palm Yağı Vahşi Yaşamı Koruma Fonu aracılığı ile endüstri, yerel vahşi hayatı ve habitatlarını korumak için fonlar sağlamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir