Blog

Palm Yağı Hakkında Kısa Bilgiler

Palm Yağı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Palm yağı dünyadaki ilk sürdürülebilirlik sertifikalı bitkisel yağ

Dünyada yaklaşık 2.3 milyar insan kalori alırken palm yağına güveniyor. Bu insanların çoğu dejeneretif hastalık sıklığının düşük olduğu Asya ülkelerinden.

  • Düşük yağlı yiyecekleri tercih etmeyin

Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi alabilmek için sağlıklı yağlar tüketmeniz gerekir. Emilimi kolaylaştırmak için de yağda çözünen A, D, E ve K vitaminlerine ihtiyacınız var. Yağsız ürünler genelde tatlarını sonradan eklenen tuz ve şekerden alıyor, bu da onları sağılıksız yapıyor.

  • Dünyadaki Palm yağı üretiminin yaklaşık %35i Malezya’dan karşılanıyor

Palm yağı Malezya’da uluslararası tanınmış sürdürülebilirlik standartlarına uygun olarak üretilir. Palm yağı endüstrisi doğal yaşamı ve bioçeşitliliği koruma konularında da aktiftir.

  • Karbonhidratların yerine doğru yağları tüketmek zayıflamanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yağlar doyma hissini arttırır. Ayrıca kalori sayanlardansanız, unutmayın; yağsız demek kalorisiz demek değildir. Hatta kalorisi aynı seviyede olurken, normal gıdalar işlenmiş olanlara oranla daha besleyicidir.

  • Sağlıklı yağların sağlığa sayısız faydası var.

A vitamini ihtiyacının çoğu kırmızı palm yağı tüketilerek karşılanabilir. Palm yağı ayrıca beyin ve kalp sağlığına yardımcı E vitamini tokotrienolün en zengin kaynağı. Palm yağındaki yağ asitleri ve antioksidanlar da iyi kolesterol HDL seviyelerini arttırmaya yardımcı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir