Blog

Palm Yağıyla Sağlıklı ve Uzun Saçlar

Palm yağı, palm bitkisinin meyvesinden elde edilen ve yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişe sahip bir yağdır. Vücut sağlığınızın yanında saçlarınıza da faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Kırmızı palm yağı E vitamini yönünden oldukça zengindir ve saç hücrelerinin gelişimine yardımcı olarak daha güçlü saçlara sahip olmamızı sağlar. E vitamini ayrıca saçlardaki beyazlaşmayı ve dökülmeyi de azaltır. Kırmızı palm yağındaki karotenler de hücrelerin gelişimi ve bölünmesinden sorumlu olup saçların cılızlaşıp kırılmasını önler. Doymuş yağlar saç ve cildimiz için harika bir nemlendirici görevi görür.

Palm yağı gerek yaşlanma karşıtı özelliklerinden gerekse yağı temizleyebilme (evet, yağı yağ temizler) özelliğinden şampuanlar, saç kremleri, sabunlar ve diğer güzellik ürünlerinde kullanılır. Ayrıca saç ve cilde; sabun ve şampuanların kaybettirdiği doğal nemini geri kazanmada da yardımcı olur. 

Bunların yanı sıra bu mucize yağ; parazitleri ortadan kaldırır ve cildi ile kafa derisini temizleyerek saç gelişimi için daha sağlıklı bir ortam sağlayan antibakteriyel özelliklere sahiptir. 

Saçlarımız için başka hiçbir bitki özlü yağ daha çok A ve E vitamini içermez. Palm yağının zengin içeriği tüm saç tipleri için faydalıdır özellikle kuruluk, dökülme ve saç derisi sorunu yaşayanlar için. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir