Blog

“Yemeklerde Kullandığınız Yağı Değiştirmek Sağlığınıza Faydalı”

Zeytinyağınızı, pişmiş yiyeceklerin üzerine gezdirmek için saklayın. Zeytinyağı iyi yağ asitleri ve antioksidanlar içerdiği için iyi bir seçimdir. Ancak ısıya dayanıklı değildir. Yüksek ısıları gördüğünde besin değerlerinin bir kısmını kaybeder. Zeytinyağını aşırı ısıtmak tehlikeli kimyasallar oluşturabilir.

Malezya palm yağı yemeklerde en iyi tercihtir.

Pişirmeye gelecek olursak, Palm yağını tavsiye ediyorum. Hem beyin hem kalp sağlığı için faydalıdır. Felç sonrası oluşan zararlara karşı beyni koruduğuna dair araştırmalar dahi bulunmaktadır.

Zengin besin değerlerine ek olarak, palm yağı ısıya dayanıklıdır. Tencerede, fırında ya da yağda pişirmelerde besin değerlerini korur. Faydalı antioksidanları ya da besleyici öğeleri kaybetmezsiniz. Ayrıca kızartma yaparken çöküntü de yapmaz.

Palm yağı ayrıca trans yağ da içermez. Bu sağlıklı yağ pek çok markette bulunabilir ve sayısız üründe kullanılan sağlıklı bir malzemedir. Yağların sağlığa yararına bakacaksak listenin tepesinde palm yağı vardır. Ayrıca çevre için de zararlı değildir. Sağlıklı yağlar arasında aradığınız budur.”

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir